Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi

Yarışma Hakkında

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi, bölgenin en büyük teknoloji etkinliğidir. 2018 ve 2019 yıllarında İstanbul’da gerçekleşen Zirve, 2021 yılında da uluslararası güçlü girişimleri, yatırımcıları, mentorları, kurumsal firmaları ve uluslararası konuşmacıları Eylül ayında İstanbul'da buluşturuyor.

Bölgedeki en büyük teknoloji etkinliği olan Take Off, kesintisiz bir yenilik için dünyanın her yerinden en güçlü startup'ları, hızlandırıcıları ve çok uluslu şirketleri bir araya getiriyor.

SON BAŞVURU TARİHİ 30 HAZİRAN!


Açıklama Tarih
Yarışma Son Başvuru Tarihi 31 Haziran 2021
Değerlendirme Süreci Temmuz 2021
TAKE OFF 20-21-22 Eylül 2021

S: Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi Nedir?

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi, bölgenin en büyük teknoloji etkinliğidir. 2018 ve 2019 yıllarında İstanbul’da gerçekleşen Zirve, 2021 yılında da uluslararası güçlü girişimleri, yatırımcıları, mentorları, kurumsal firmaları ve uluslararası konuşmacıları Eylül ayında İstanbul'da buluşturuyor.

 

S:Hangi tarihler arasında ve nerede gerçekleştirilecektir?

Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi, 20-21-22 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilecektir.

 

S:Nerden Başvuru Yapabilirim?

Detaylı bilgi ve başvuru yapmak için tıklayınız.

 

Yarışma Dokümanları

Bu yarışma 2021 Yılında İlk Defa Düzenleniyor.

Yarışmada verilecek olan ödüller aşağıdaki gibidir:


Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi Ödül Miktarları

Birinci: 20.000 $

İkinci: 10.000 $

Üçüncü: 5.000 $


2019

Yarışma Başvuru Formu (İleri Kategori) Güncelleniyor

Yarışma Başvuru Formu (Serbest Kategori) Güncelleniyor

Yarışmacılara Sağlanan Olanaklar

 • DENEYAP ŞUBELERİNDE PROJELERİNİ ANLATMA FIRSATI
  Milli teknoloji geliştirme yolunda eğitim gören genç nesillere geliştirdiğiniz projeleri anlatma ve onlara ilham olma fırsatı sağlanmaktadır.
   

 • MALZEME DESTEĞİ İLE PROJELERİNİ HAYATA GEÇİRME FIRSATI
  Binlerce gencin projesine destek olmak için ön eleme aşamasını geçen takımlara toplamda 5 Milyon TL'nin üzerinde malzeme desteği sağlanmaktadır.
   
 • ULAŞIM / KONAKLAMA DESTEĞİ
  Finalist takımlara TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları için ulaşım/konaklama desteği sağlanmaktadır.
   
 • ÖDÜLLER
  TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları`nda  yarışıp dereceye girmeye hak kazanan takımlara 5 Milyon TL'nin üzerinde ödüller beklemektedir.

 • EĞİTİM KAMPI PROGRAMI
  Yürütücü kurum ve danışma kurulu üyelerinin katılımıyla finalist takımlara, projelerini destekleyecek eğitim programları düzenlenecektir.
   
 • SORU-CEVAP TOPLANTILARI
  Yürütücü kurum ve danışma kurulu üyelerinin katılımıyla yarışmacılara projeleri, yarışma süreci, değerlendirme kriterleri ve süreci hakkında danışma kuruluna sorular yönlendirebildiği fikir alış-verişleri yapılabilen toplantılar planlanacaktır.

 • STAJ İMKÂNI
  Türkiye’nin önde gelen teknoloji kurumlarında staj imkanları sağlanacaktır.
   
 • ULUSLARARASI YARIŞMALARA YÖNLENDİRME VE DESTEK PROGRAMLARI
  Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı tarafından yürütülen Teknolojinin Milli Takımları Destek Programı kapsamında takımlara uluslararası yarışmalardan haberdar etme, gerekli malzeme desteğini sağlamaktan ve ulaşım/ konaklama destekleri sağlanacaktır.

 • FİRMALARI TANIMA FIRSATI
  Türkiye’deki önde gelen teknoloji firmalarına Teknik Geziler düzenleyerek orada yapılan çalışmaları yerinde inceleme fırsatı sağlanmaktadır.
   
 • NETWORK KAZANIMI
  Teknik gezilerde ve birçok firmaya ev sahipliği yapan TEKNOFEST’te her alanda uzman kişileri tanıma fırsatı sağlanmaktadır.
   
 • FİRMALARDA İŞ VE MESLEK YAŞAMI HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLMAK
  Teknik gezilerde iş ve meslek yaşamı hakkında uzman mühendisler ile birebir tanışma fırsatı ve sorular sorma imkanı sağlanmaktadır.
   
 • MOTİVASYON VE İLGİ ARTTIRMA
  Teknik gezilerde, teknoloji firmalarında çalışmış bilgi ve deneyime sahip kişilerden birebir tecrübelerini anlatma ve motivasyon arttırma fırsatı sağlanmaktadır.


   

Geçmiş Yıl Raporları

Yarışma Videoları

Teknofest 2021 Karma Sürü Simülasyon Yarışması ön Tasarım Raporu Puan Ve Sıralamaları Açıklanmıştır!

TEKNOFEST 2021 Karma Sürü Simülasyon Yarışması Ön Tasarım Raporu sonuçları açıklanmıştır! Takımların almış oldukları puanlar ve sıralamaları aşağıdaki gibidir.

Detaylar

Teknofest 2021 Jet Motor Tasarım Yarışması ön Tasarım Raporu Puan Ve Sıralamaları Açıklanmıştır!

TEKNOFEST 2021 Jet Motor Tasarım Yarışması rapor sonuçları açıklanmıştır! Takımların almış oldukları puanlar ve sıralamaları aşağıdaki gibidir.

Detaylar

Teknofest 2021 Eğitim Teknolojileri Yarışması ön Değerlendirme Raporu Puan Ve Sıralamaları Açıklanmıştır!

TEKNOFEST 2021 Eğitim Teknolojileri Yarışması rapor sonuçları açıklanmıştır! Takımların almış oldukları puanlar ve sıralamaları aşağıdaki gibidir.

Detaylar

Deneyap Teknoloji Atölyeleri öğrenci Seçme Sınavı Başvuruları Başladı.

30 ilde öğrencilerine teknoloji eğitimleri veren Deneyap Teknoloji Atölyeleri 27 ilde daha açılıyor. Öğrenciler, e-sınav ve uygulama sınavı olmak üzere iki aşamayı başarıyla tamamladıktan sonra Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim almaya hak kazanabilecek.

Detaylar

Teknofest 2021 Türkçe Doğal Dil İşleme Yarışması Başvuruları Başladı!

TEKNOFEST 2021 Türkçe Doğal Dil İşleme Yarışması düzenlenecektir. TEKNOFEST 2021 İstanbul'da yarışma hakkını elde etmek için SON BAŞVURU TARİHİ 5 TEMMUZ!

Detaylar