Ücretsiz Katılım

Jet Motor Tasarım Yarışması

Yarışma Hakkında

TEKNOFEST Gaziantep kapsamında JET MOTOR TASARIM Yarışması gerçekleşecektir.

Festival 24-27 Eylül 2020 tarihlerinde Milli Mücadele’nin gazi şehri Gaziantep’te düzenlenecektir.

Yarışma lisans ve lisansüstü öğrencilerine yöneliktir. Yarışmaya katılan her takım en fazla bir tasarım ile yarışmaya katılabilecektir. Takımlar en fazla 5 kişiden oluşabilecektir.

Yarışmanın amacı öğrencilerin havacılık gaz türbinli motor teknolojileri alanına ilgilerini arttırarak kabiliyetlerini geliştirmektir. 

Jet Motor Tasarım (Türbinli Motorlarda Soğutma Tasarım) Yarışması ile yüksek basınç türbininde bulunan sabit kanatçıkların soğutma tasarımının gerçekleştirilmesi amaçlanmaktadır.

Yarışmaya katılacak olan takımlardan beklenen, belirtilmiş olan tasarım kriterlerine uygun şartları sağlayabilecek sabit kanatçık optimum soğutma tasarımını yapmak ve tasarım raporunu hazırlamaktır.

Değerlendirme; ön tasarım raporu, kritik tasarım raporu, soğuk akış testleri ve termal boya testleri olmak üzere dört farklı aşamada yapılacaktır. Ön tasarım ve/veya kritik tasarım raporlarını göndermeyen takımlar yarışmaya devam etmeye hak kazanamayacaklardır.

İlk 6’ya giren kanatçık tasarımlarının katmanlı imalat ile üretimi ve soğuk akış testleri TEI tarafından akış doğrulaması yapılacaktır. İlk 3 tasarım termal boya ile test edilerek soğutma performansına göre 1. olan tasarım belirlenecektir. İlk 3’e giren tasarımlar etkinlik günü TEI standında sergilenecektir. 1. olan tasarım TEKNOFEST etkinliği esnasında açıklanacaktır.

15.03.2020 tarihine kadar başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.

Şartnamede verilen bilgiler haricinde, yarışma hakkında sormak istediğiniz diğer sorular için JET MOTOR TASARIM YARIŞMASI GRUBU linkinden ilgili mail grubuna üye olmanız gerekmektedir. Soracağınız sorular ve bu sorulara verilecek olan cevaplar, mail grubunun diğer üyelerinin de görebileceği şekilde açık olacaktır. 
Yarışmacıların hazırlamaları gereken raporlara ilişkin şablonlar başvuru süresi sona erene kadar Teknofest web sitesi üzerinden duyurulacaktır.


Teknofest Roket Yarışması Ktr, Thr Ve Test Videoları Sonuçları Açıklanmıştır

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Roket Yarışması KTR, THR ve Test Videoları Sonuçları açıklanmıştır. Takımların almış oldukları puanlar aşağıdaki gibidir;

Detaylar

Teknofest 2020 Teknoloji Yarışmalarına 81 İlimizden Başvuru Yağdı.

TEKNOFEST 2020 Teknoloji Yarışmalarında 81 ilimizin Başvuru Sayıları aşağıdaki gibidir.

Detaylar

Teknofest 2020 Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması Cevrimiçi Eğitim Kiti

Çevrimiçi Eğitim Kiti; uzaktan eğitim materyalleri, ilham verici içerikler, ücretsiz çevrimiçi eğitim platformları, çevrimiçi kitap, dergi ve motive edici videoların linkleri gibi yarışmalara hazırlıkta size yol gösterecek ve büyük faydası dokunacak kaynaklar yer almaktadır.

Detaylar

Teknofest 2020 İnsansız Sualtı Sistemleri Yarışması Ktr Puanları Ve Destekleri Açıklandı!

TEKNOFEST 2020 İnsansız Sualtı Sistemleri Yarışması KTR Puanları Sonuçları Açıklanmıştır! Takımların almış oldukları puanlar ve sıralamaları aşağıdaki gibidir.

Detaylar

Teknofest 2020 üniversite öğrencilerimiz Tarafından Yoğun İlgi Gördü.

TEKNOFEST 2020 Üniversitelerimizden Başvuru Yapan Öğrenci Sayıları aşağıdaki gibidir.

Detaylar