Ücretsiz Katılım

Robotik Yarışmaları

Yarışma Hakkında

Ülkemizde meslekî ve teknik eğitim niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması,ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amaçları ile MEB Bakanlığı tarafından Uluslararası MEB Robot Yarışması yapılmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) işbirliğinde her yıl farklı bir şehirde düzenlenen 14.Uluslararası Meb Robot Yarışması bu yıl 08-09-10 Nisan 2020 tarihlerinde  Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlamaları nedeniyle Şanlıurfa’da yapılacaktır.

Başvuru esasları, teknik kurallar, gerekli belgeler, sağlanacak olan maddi destek ve ödüller Meb Robot web sitesi üzerinden duyurulmuştur. Kılavuzlar ve yarışmaya ait diğer dökümanlar  çok kısa süre içerisinde sitemizden yayınlanacaktır.

Kategoriler
Temalı
Mini Sumo
Çizgi İzleyen( İleri/Temel Seviye)
Robotino
Serbest Proje
Hızlı Çizgi İzleyen
İnsansız Hava Aracı (Mini Drone)
Labirent Ustası
Endüstriyel Robotik Kol
Tasarla – Çalıştır
Yumurta Toplama (Caretta Caretta)

Tozkoparan(Temel Seviye) 

Yarışmanın bazı kategorilerinin finalleri TEKNOFEST’te gerçekleştirilecektir.

Yarışmanın yeri ve tarihi;
Yer:  GAP Arena Spor Salonu 
Tarih: 8-9-10 Nisan 2020 olarak belirlenmiştir.

Festival 22-27 Eylül 2020 tarihlerinde Milli Mücadele’nin gazi şehri Gaziantep’te düzenlenecektir. TEKNOFEST kapsamında MEB Robot Yarışması'nın final etabı olacaktır. 

 


Teknofest 2020 Roket Yarışmasının Motor Katalogları Yayınlanmıştır.

TEKNOFEST 2020 Roket yarışmasının motor katalogları yayınlanmıştır. Takımların, roket tasarımlarını katalogtan seçecekleri motorlara göre yapmaları gerekmektedir.

Detaylar

Teknofest 2020 Yarışmaları Rapor şablonları Yayınlanmıştır!

TEKNOFEST 2020 Yarışmaları Rapor Şablonları Yayınlanmıştır. Rapor şablonları için yarışmalarımız sayfasına girerek ilgili yarışmanın rapor şablonuna ulaşabilirsiniz.

Detaylar

Teknofest 2020 Teknoloji Yarışmaları Başvuruları Başladı!

TEKNOFEST 2020 Gaziantep'te 23 farklı kategorideki Teknoloji Yarışmaları düzenlenecektir. TEKNOFEST 2020 Gaziantep'te yarışma hakkını elde etmek için SON BAŞVURU TARİHİ 28 ŞUBAT!

Detaylar

Teknofest İstanbul 2019 Roket Yarışması Final Sonuçları Açıklanmıştır

Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Roket Yarışması'nda finale kalıp yarışan bütün takımlarımızı tebrik ederiz.

Detaylar

Teknofest İstanbul 2019 Yapay Zeka Yarışması Final Sonuçları Açıklanmıştır

Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, Yapay Zeka Yarışması'nda finale kalıp yarışan bütün takımlarımızı tebrik ederiz.

Detaylar