Ücretsiz Katılım

Robotik Yarışmaları

Yarışma Hakkında

Ülkemizde meslekî ve teknik eğitim niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması,ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amaçları ile MEB Bakanlığı tarafından Uluslararası MEB Robot Yarışması yapılmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) işbirliğinde her yıl farklı bir şehirde düzenlenen 14.Uluslararası Meb Robot Yarışması bu yıl 08-09-10 Nisan 2020 tarihlerinde  Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlamaları nedeniyle Şanlıurfa’da yapılacaktır.

Başvuru esasları, teknik kurallar, gerekli belgeler, sağlanacak olan maddi destek ve ödüller Meb Robot web sitesi üzerinden duyurulmuştur. Kılavuzlar ve yarışmaya ait diğer dökümanlar  çok kısa süre içerisinde sitemizden yayınlanacaktır.

Kategoriler
Temalı
Mini Sumo
Çizgi İzleyen( İleri/Temel Seviye)
Robotino
Serbest Proje
Hızlı Çizgi İzleyen
İnsansız Hava Aracı (Mini Drone)
Labirent Ustası
Endüstriyel Robotik Kol
Tasarla – Çalıştır
Yumurta Toplama (Caretta Caretta)

Tozkoparan(Temel Seviye) 

Yarışmanın bazı kategorilerinin finalleri TEKNOFEST’te gerçekleştirilecektir.

Yarışmanın yeri ve tarihi;
Yer:  GAP Arena Spor Salonu 
Tarih: 8-9-10 Nisan 2020 olarak belirlenmiştir.

Festival 22-27 Eylül 2020 tarihlerinde Milli Mücadele’nin gazi şehri Gaziantep’te düzenlenecektir. TEKNOFEST kapsamında MEB Robot Yarışması'nın final etabı olacaktır. 

 


Teknofest Roket Yarışması Ktr, Thr Ve Test Videoları Sonuçları Açıklanmıştır

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Roket Yarışması KTR, THR ve Test Videoları Sonuçları açıklanmıştır. Takımların almış oldukları puanlar aşağıdaki gibidir;

Detaylar

Teknofest 2020 Teknoloji Yarışmalarına 81 İlimizden Başvuru Yağdı.

TEKNOFEST 2020 Teknoloji Yarışmalarında 81 ilimizin Başvuru Sayıları aşağıdaki gibidir.

Detaylar

Teknofest 2020 Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması Cevrimiçi Eğitim Kiti

Çevrimiçi Eğitim Kiti; uzaktan eğitim materyalleri, ilham verici içerikler, ücretsiz çevrimiçi eğitim platformları, çevrimiçi kitap, dergi ve motive edici videoların linkleri gibi yarışmalara hazırlıkta size yol gösterecek ve büyük faydası dokunacak kaynaklar yer almaktadır.

Detaylar

Teknofest 2020 İnsansız Sualtı Sistemleri Yarışması Ktr Puanları Ve Destekleri Açıklandı!

TEKNOFEST 2020 İnsansız Sualtı Sistemleri Yarışması KTR Puanları Sonuçları Açıklanmıştır! Takımların almış oldukları puanlar ve sıralamaları aşağıdaki gibidir.

Detaylar

Teknofest 2020 üniversite öğrencilerimiz Tarafından Yoğun İlgi Gördü.

TEKNOFEST 2020 Üniversitelerimizden Başvuru Yapan Öğrenci Sayıları aşağıdaki gibidir.

Detaylar