TEKNOFEST 2020 İnsansız Sualtı Sistemleri Yarışması KTR Beklenenler

Teknofest 2020  İnsansız Sualtı Sistemleri Yarışması Ktr Beklenenler

Değerli İnsansız Sualtı Sistemleri Yarışmacı Adaylarımız,

Covid 19 Salgını nedeniyle her takım, yarışmacı kısacası hepimizin izole olduğu bir durum söz konusudur.

Olabildiğince evde kalmamızın gerektiği bu günlerde evden çıkmamaya ve çalışmalarımızı ve tasarımlarımızı evden yürütmeye özen göstermemiz gerekmektedir. 

KTR’yi yetiştirme, aracını yapma, malzemelerini temin etme ve testlerini yapma noktasında tüm takımların aklına takılan noktalar bulunduğunun TEKNOFEST ekibi olarak bizler de farkındayız. Bizler de bu noktada KTR şablonunda sizlerden istenen testler ve tasarımlar ile ilgili tavsiyelerde bulunmak isteriz.

Bu aşamada sizlerden talep edilen Kritik Tasarım Raporlarınız Temmuz ayından Haziran ayına çekilmiştir. Bunun amacı sağlanacak olan maddi desteğin KTR sonrasına alınması ve bu sebeple Temmuz ayı öncesine takımlara destek sağlanabilmesinin istenmesidir.
Kritik Tasarım Raporlarınızı sizlerden istediğimiz Haziran ayına kadar yaklaşık olarak 1,5 aylık bir süreç bulunmaktadır. Normal şartlarda salgın olmaması durumunda sizlerden rapor aşamasında istenen testler kapsamında testlerinizi yapmanız beklenmekteydi. Ancak mevcut koşullar göz önünde bulundurulduğunda yarışma komitesi sizlerden yapacağınız testlerde ne gibi sorunlar ile karşılaşacağınızı öngörmenizi ve bu sorunların çözümü için ne gibi çözümler geliştireceğinizi görmek istemektedir. Test aşamalarında yapacaklarınızı senaryolar haline getirerek ve bu belirlediğiniz senaryolarınıza çözümler üreterek olabildiğince test yapılacak sistemlerinizi hazır hale getirebilmenizdir.

Raporlarınızda belirttiğiniz zaman planlamasında tasarımsal çıktıların elde edilmesi, elektronik kısımla ilgili olarak testlerinin uygulanması bu süreçte yapılabilecek başlıca çalışmalarınız olabilir. Tasarımsal analizlerinizi tamamlayarak olabildiğince yarışmaya en iyi şekilde hazırlanmanız ve geçirdiğimiz bu günlerde rehavete kapılmadan çalışmalarınıza devam etmeniz en büyük temennimizdir.

Mekanik parça üretimi, çıktıların alınması, elektronik sistem tasarımı ya da donanımsal sistem tasarımınızı bu noktada son haline getirerek belirtilen rapor aşamasında bizlere sunmanız ve bunun yanında sizlerden istenen testler ile ilgili senaryoları ve sonuçları hakkında bilgi vermenizi beklemekteyiz.

Bu süreçte yarışmaya emek veren takımların mağdur edilmemesi için gerekli çabanın TEKNOFEST Yönetimi tarafından hassasiyetle sarf edildiğini bilmenizi isteriz.

Sağlıklı günler dileriz,
 

Tarih: -