Teknofest 2020 İyt Yarışması Sosyal İnovasyon Kategorisi Final Sonuçları Açıklanmıştır!

Teknofest 2020 İyt Yarışması Sosyal İnovasyon Kategorisi Final Sonuçları Açıklanmıştır!


Yarışma kapsamında bireylerin sosyal sorumluluk bilincini teknolojik bilgi ve birikimleriyle entegre edip topluma fayda sağlayacak projeler sunulmuştur.

İnsan hayatını etkileyen her alanda yapılacak yenilik ve teknolojik gelişme ile uygulanabilir projelerin hedefinde; yararlılık, topluma fayda ve kolaylıklar yer almıştır. Aynı zamanda teknolojik ve ekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerde sağlık ve ilk yardım, afet yönetimi ve sosyal inovasyon alanlarına ilişkin sorunları çözmek, bu bölgelerde hayatı kolaylaştırmaya yönelik çalışmalar ortaya koymak teknolojileri özgün ve millî kaynaklar ile hayata geçirmeyi hedefleyen yarışmada, takımların geliştirmiş oldukları prototiplerini sergilemiştir.

Yarışma ;

Sağlık ve İlk Yardım,
Afet Yönetimi 
Sosyal İnovasyon olmak üzere 3 kategoriden oluşmaktadır.

SOSYAL İNOVASYON kategorisi ilkokul,ortaokul , lise ve üniversite ve üzeri olmak üzere 3 seviyede ayrı değerlendirilmiştir. Yarışma kapsamında tüm takımların almış oldukları puanlar ve sıralamaları aşağıdaki gibidir;

İlkokul, Ortaokul Seviyesi

Lise Seviyesi

Üniversite ve Üzeri Seviyesi

Yarışmada dereceye giren takımlarımızı ve göstermiş oldukları büyük çabalardan ötürü kutlar, kendilerine başarılar dileriz.

Tüm takımlarımızı emekleri ve çabalarından ötürü tebrik ederiz.

Tarih: 2020-09-30